Pro Vita díjak átadása 2024-ben

Több évtizedes, rendszeres, önkéntes, térítésmentes véradói tevékenységük elismeréseként a Magyar Vöröskereszt és az Országos Vérellátó Szolgálat felterjesztése alapján a Belügyminisztérium Pro Vita elismerésben részesít a következő véradókat.

Baranya vármegyéből:
Koch Tibor 171*-es véradót

először 20 éves korában majd később  a Katonai Tiszthelyettes Iskolában a hagyományos retró véradások élményét élhette meg. Hivatásos tisztként és parancsnokként a többieket agitálta véradásra. Amikor leukémiás gyerekek kértek segítséget, ez volt az a pont, amely a véradásait tudatossá tette.  Csontvelő donor is volt.  Véradásával az ismeretleneken túl az Édesanyja gyógyulását is segítette.

Bács-Kiskun vármegyéből:
Király Zoltán 128*-os véradót

először 20 évesen Szegeden, a sorköteles katonaként adott vért, akkoriban a plusz szabadnapokért. Később tűzoltóként is folytatta véradói pályafutását, olyannyira, hogy ma már az évi 4 véradási alkalmat előre betervezi a programjába. Segíteni akarása töretlen, már egyáltalán nem a szabadnapok motiválják, hanem a „Jobb adni, mint kapni”  életforma.

Békés vármegyéből:
Fazekas Józsefné 107*-es véradót

1977 óta rendszeres véradó. Édesanyja is véradó volt, a családi példa meghatározó volt, de az önzetlen segítségnyújtás öröme is része a motivációjának. Minden alkalommal pozitív élményként éli meg a véradást,   hiszen utána mindig sokkal jobban érzi magát, egészséges és ez jó példa lehet mindenki számára.  

Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyéből:
Sáfrányos Jenő 131*-es véradót

20 évesen, 1990-ben jelentkezett első alkalommal véradásra munkahelyén a Sárospataki Csepel Műveknél. Részben családi, részben a munkatársai  hívó szava után jött az elhatározás. Manapság a  minimális  56 nap elteltével  újra és újra  keresi a nyilvános véradóeseményeket, évente 5 alkalommal jelentkezik, hogy adományával segítsen másokat.

Budapestről:
Dr. Kőrössy Gábor 110*-es véradót

1977 óta véradó, először a szegedi egyetemen adott vért. Jelenleg  a Honvéd kórház nyugalmazott aneszteziológus orvosa. Törekszik arra, hogy minden évben négy alkalommal részt vegyen véradáson. Mindig vidám és mindig igyekszik lelkesíteni, bátorítani a munkatárasait is. A jó példa nyomán családjában a húga és a két fia is véradó lett.

Csongrád- Csanád  vármegyéből:
Pászti Ferenc 120*-os véradót

az egyik legbiztosabb személy  a szentesi véradás és véradásszervezés számára.  Ahogy azt  véradásainak a száma is mutatja, elkötelezett segítője a mozgalomnak és  a beteg emberek megmentésének. Önzetlen magatartása  mindannyiunk számára példaértékű.

Fejér vármegyéből:
Béd János 81*-es véradót

a katonaságnál kezdte el véradói pályafutását. A segítségnyújtás ezen formája nem volt számára ismeretlen, hiszen az egész családja véradó volt akkoriban. Lakóhelyén, Lovasberényben szinte minden alkalommal részt vesz a véradási eseményeken, ahová rendszerint  feleségével együtt érkeznek vért adni.

Győr-Moson – Sopron vármegyéből:
Bindes Gábor 101*-es véradót

1980-ban sorköteles katonaként kezdett vért adni és azóta is rendszeres és hűséges véradója  Hegykő településnek. Számára a véradás a legtermészetesebb módja annak, hogy életeket mentsen.   Mindig örömmel tölti el, hogy önzetlenül segíthet másokon. Míg egészsége engedi, számíthatunk rá.

Hajdú-Bihar vármegyéből:
Zoványi István Zsolt 154*-es véradót

1980 óta adott vért a debreceni Biogál Gyógyszergyárban. A munkahely átalakulása után az Országos Vérellátó Szolgálat Intézetében nyújtja segítő karját évente  4-5 alkalommal. Irányított véradással többek között a sógora szívműtétjéhez is hozzájárult.  Idén betöltötte 66. életévét, egyéni elbírálás alapján adhatott vért. Célja az, hogy ezután is megkapja az orvosi engedélyt és elérhesse a 160. véradásszámot.

Heves vármegyéből:
Bozó József Attila 102*-es véradót

fiatalon kezdett vért adni Kisköre és Heves településeken. A mai napig rendszeresen, ha letelik az 56 nap már keresi  az alkalmas  helyszínt, hogy vért adhasson. Nem tartja vissza az sem, ha más településre kell ezért utaznia. Szívesen, örömmel és önzetlenül segít mind a mai napig. Három gyermeke követte a példáját, ők is véradóvá váltak.

Jász-Nagykun-Szolnok vármegyéből:
Bordás Imre Zoltán 139*-es véradót

18 éves korában kezdett vért adni munkahelyén, az akkori Lehel Hűtőgépgyár jászárokszállási gyáregységénél. Azóta is aktív véradó. Fontos küldetésének tekinti a rendszeres véradást, ami nála családi tradíció is, hiszen édesapja, bátyja is véradó volt és egyik fia is követi példáját ebben.  Munkatársai közül is több fiatalt nyert meg a véradás ügyének. Elkötelezettsége példamutató.

Komárom-Esztergom vármegyéből:
Farkas Gábor 153*-os véradót

a 90-es évektől kezdve 56 naponta  rendszeresen jár vért adni. Az akkori munkahelyén 21 évesen érezte azt, hogy megérett erre a nemes feladatra és azóta is töretlen lelkesedéssel teszi ezt. Terve az, hogy amíg egészsége engedi, szeretne segíteni gyógyulásra váró embertársain.

Nógrád vármegyéből:
Gordos Kálmán Győző 100*-os véradót

Elkötelezett véradó és véradásszervező is. 1980-as években volt az első véradása és azóta is elkötelezett az önkéntes segítségnyújtás ügye mellett. Az AGROFIL cégnél ő az önkéntes szervezője a véradásoknak, fő motivációja az empátia. Számára természetes dolog vért adni, hiszen ez már élete fontos részévé vált.

Pest vármegyéből:
Kereki Zoltán 100*-os véradót

a véradásokra az elsők között érkezik, útja a munkából hazafelé  oda vezet. A lakóhelyén  mindenki ismeri, hívó szavára többen is elkísérték őt akik azóta szintén véradók lettek. Szerény személyiségével, határozott hozzáállásával kiválóan ösztönzi környezetét az életmentésre. Emberiessége és önzetlensége követendő példa lehet másoknak.

Somogy vármegyéből:
Kovács István 102*-es véradót

a múlt évben vonult nyugdíjba. A véradást sorköteles katona korában kezdte majd bányászként dolgozott. Ezután  44 évig a MÁV-nál dolgozott, mint mozdonyvezető és garázsmester. Mindig nagy figyelmet fordít a véradásra, amikor lehetősége van rá megy és a környezetét is erre bíztatja. Édesapja is véradó volt és a  fia is folytatja ezt a hagyományt. Önzetlen segítségére a jövőben is lehet számítani.

Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyéből:
Szakszon József 111*-es véradót

1974-ben szakmunkás vizsgája után Fényeslitkén kezdett el dolgozni a MÁV kocsijavító telepén. Ekkor vett részt élete első véradásán. Később, a katonai szolgálat ideje alatt a 2 napos szabadság is csábító volt, de az elköteleződését mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy a mai napig véradó maradt. Jó példával szolgált a családtagjai, munkatársai  és a lakóhelyi közössége számára.

Tolna vármegyéből:
Schuller Károly 140*-es véradót

Véradói pályafutása  45 évig tartott, a katonai szolgálattól napjainkig. 20 évig MÁV alkalmazásában volt vezető váltókezelő, ma már nyugdíjas. Csapatban jártak el a vért adni, a MÁV véradások rendszeres résztvevői voltak. Fia  már gimnazista kora óta rendszeresen  jár véradásra.

Vas vármegyéből:
Simonits Attila 100*-os véradót

42 éve nyújtja karját betegek megsegítésére. Első gyermeke születésekor feleségének vérre volt szüksége, akkor fogadta meg, hogy amíg egészsége engedi, addig  önzetlenül segíteni fog   és másokat is erre fog ösztönözni. Jelenleg már nem adhat vért, viszont mások meggyőzésében még aktív önkéntes.

Veszprém vármegyéből:
Preininger István 128*-os véradót

fiatal kora óta rendszeres, önzetlen véradó. A vármegyei véradó közösség oszlopos tagja. Munkája során  népszerűsíti is a véradás fontosságát, próbálja meggyőzni a környezetében élőket, mivel szívügyének tekinti mások segítését. Mindig számíthatunk rá.

Zala vármegyéből:
Nagy Tamás 98*-os véradót

Balatonedericsen, a lakóhelyén jelentkezett véradásra először. Majd a vármegye számos településén tette ezt. Rendezvények rendszeres  látogatója és a családjában számos követője lett.  Határozott álláspontja az, hogy amíg egészséges, segíteni is fog.

 

 

Kiemelkedő véradószervezői munkáért a Magyar Vöröskereszt Országos Vezetősége a „Véradó Mozgalomért” emlékérem kitüntetést adományozta

Baranya vármegyéből:
Kis-Kónya Krisztinát

törvényszéki főtanácsosként 10 év óta,  évente 4 alkalommal szervezi meg munkatársai számára a véradó eseményt. Példamutatásával ösztönzi környezetét az önkéntes segítségnyújtásra. Nagy gondot fordít munkatársai felvilágosítására és  a véradás fontosságának és menetének a megismertetésére is.

Békés vármegyéből:
Berczi László urat,

aki ezredes,  főtanácsos, a Békés Vármegyei Rendőrfőkapitányság Humánigazgatási szolgálatvezetője. Több mint 15 éve lelkesen segíti szervezetünk munkáját a véradók toborzásában. Évente 4 alkalommal a vármegyében 5 helyszínen tevékenykedik.   Minden esetben a véradók érdekeit helyezi előtérbe, feltétel nélkül számíthatunk rá.

Budapestről:
Rákóczi Brigittát

aki évek óta szervezi a véradásokat a Nemzeti Adó és Vámhivatal munkavállalói közösségének. Lelkes, az évi összes eseményt előre beütemezi. A kisebb hivatalokból is a  helyszínre toborozza a dolgozókat,  alkalmanként 100-120 önkéntest. Mindezt évente három alkalommal.
 
Csongrád- Csanád vármegyéből:  
Berki Gizellát

aki a  szentesi Legrand Zrt. HR munkatársa, ő az, aki elkötelezett és lelkes segítője a cégnél szervezett véradások példás lebonyolításáért, a véradók folyamatos és hatékony tájékoztatásáért, megszólításáért. Munkája pótolhatatlan segítség számunkra.

Fejér vármegyéből:                    
Kováts Rózsa Valériát

aki a  dunaújvárosi Művelődési ház igazgatója, aki  hatékony segítséget nyújt a véradó események megszervezésében, a helyszín biztosításában. A véradók számára kedves ajándékokkal készül. Önzetlen, támogató magatartása példamutató. Mindig számíthatunk rá, az intézmény lelke, ezért a véradók is nagyon kedvelik őt.
Elismerését a vármegye rendezvényén veszi át.

Győr-Moson-Sopron vármegyéből:
Horváth Anikót

aki Börcs, a Humanitárius település véradó eseményeinek fő szervezője. Évről- évre újabb és újabb „díszbe öltöztetik” a véradást. Szívesen osztja meg tapasztalatait, szívesen segíti más települések önkénteseinek  toborzó munkáját a saját  jól működő példáján keresztül.

Heves vármegyéből:
Selmecziné Jambrik Zsuzsannát

aki a  hatvani Kossuth Lajos Általános Iskola pedagógusa már 7 éve segíti önkéntesként a véradások megszervezését. A kezdeti 1 alkalom, ma már évi 4 sikeres alkalommá gyarapodott, alkalmanként 40-50 fővel. Az alapos előkészítés, a siker záloga, ez pedig személyéhez köthető.

Jász-Nagykun-Szolnok vármegyéből:
Ronyecz Imrénét
 
2007 óta Alattyán településen végzett önkéntes munkát  2024. tavaszáig. Gondoskodott a véradók toborzásáról, az  események előkészítéséről és  közreműködött is  a véradások sikeres lebonyolításában. Önkéntes társaival a mindig kedveskedtek valami finomsággal a véradóknak. Szívügye volt a véradás. Családtagjai gyászolják őt,
az elismerését a vármegyei rendezvényen veszik majd át.

Komárom-Esztergom vármegyéből:
Hertlik Mihálynét

Ágota 2018. ősze óta munkatársunk. Esztergom város és néhány település tartozik szervezési területéhez. Kedves, elhivatott, szorgalmas,  elérte azt, hogy  a véradások újra sikeresek legyenek. Munkájára bármikor számíthatunk. Megbízható személyisége segíti hatékony munkavégzését.

Nógrád vármegyéből:
Garamszeginé Zvara Enikőt

aki a  Wamsler SE Háztartástechnikai Európai Rt. dolgozója. Rendszeres véradó, kimagasló szervezői munkájával segíti  munkánkat. Megszervezi, felügyeli és biztosítja a véradók folyamatos érkezését. Évente 2 alkalommal 70 fő feletti létszám jelenik meg de rendkívüli irányított véradásokat is szerveznek  a dolgozók illetve családtagjaik megsegítésére.

Pest vármegyéből:
Magyar Klárát,

aki a Dunaharaszti Hit Gyülekezet önkéntese,  immáron 10. esztendeje szervez kiemelkedő létszámú véradó eseményeket Dunaharaszti térségében. Az anyagi erőforrásokat is előteremtve pazar vendéglátással fogadja a véradókat, sokan részt vesznek a véradáson, akik szinte másoknakelérhetetlennek tűnnek.

Somogy vármegyéből:
Koleszár-Domokos Évát

aki a  Kaposvári Nagyboldogasszony Római Katolikus Gimnáziumban tanít, 2009 óta végez önkéntes szervező munkát. A 18. életévüket betöltött fiatalok figyelmét felhívja a véradás fontosságára, bátorítja és támogatja őket. Mind az előkészítésben, mind a lebonyolításban aktívan részt vesz. Önzetlen munkájára mindig számíthatunk.

Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyéből:      
Buzsikné Kőpájer Beátát

aki Rakamaz település kiváló önkéntese, aki nagyon fiatalon kapcsolódott be a mozgalomba.  Évente négy alkalommal szervezünk véradást, melynek sikereihez ő nagyban hozzájárul. Egyre több véradót tudunk megnyerni a város intézményei köréből is.  Ötletei kifogyhatatlanok. Személyesen szólít meg minden véradót.
Elismerését a vármegyei ünnepségen veszi majd át.

Tolna vármegyéből:        
Dobos Andreát

aki 1992 óra dolgozik az Iregszemcsei Művelődési Házban. Rendszeres véradó empatikus és nagyon segítőkész.  A településen bárhol járva, mindenkihez van 1-2 jó szava így Iregszemcsén mindenki ismeri.  Az évente 4 alkalommal  megrendezett sikeres véradóesemény bizonyítja rátermettségét a feladatra.   

 

Véradóbarát Munkahely kitüntetésben részesült

Baranya vármegyéből:    
Pécs Plaza Bevásárlóközpont

Több, mint 20 éve a pécsi polgárok életének a része. A családbarát üzletközpont vezetősége szinte azonnal a társadalmi felelőségvállalás részévé emelte a véradások szervezését. Évi 12 alkalommal biztosít számunkra megfelelő helyszínt a véradásokhoz. Rugalmasságukat bizonyítja, hogy a helyszínek az épületen belül változhatnak, de a felénk nyújtott segítőkészség,  soha.     

Az elismerést átveszi: Katona Szilvia Judit igazgató

Békés vármegyéből:
A Békés Vármegyei Rendőr-főkapitányság

már két évtizede évente  2 alkalommal ad helyszínt a véradásoknak. 2023-ban a vármegye 5 helyszínét összefogva, 4 alkalommal 860 fő önkéntessel  járult hozzá a hazai vérkészlet gyarapításához. A munkavállalók plusz   1 szabadnapot kapnak a véradásért. A vezetői mindig  fontosnak tartják és támogatják is  a társadalmi felelőségvállalás ezen formáját.    

Az elismerést átveszi: Vörös Ferenc r. dandártábornok Vármegyei Rendőrfőkapitány

Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyéből:  
Az OTP Bank Nyrt. Miskolci Uitz Béla utcai 6.sz. Fiókja

Kiemelkedő véradási helyszíne a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Szervezetnek. A bankfiókban közel húsz éve szerveződik rendszeresen véradás. 2016 óta a véradók létszáma és az események száma is kétszeresére nőtt. A dolgozók közel 50%-a véradó, elkötelezettségük, a véradás népszerűsítéséhez és a donorok megbecsüléséhez nyújtott támogatásuk példa értékű!

Az elismerést átveszi:
Brezovcsik Zsolt fiók igazgató

Budapestről:
A Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ

Több mint öt éve, - a negyedévente szervezett véradó alkalmak-  lehetőséget biztosítanak a  dolgozók  rendszeres véradásaira munkahelyi kereteken belül. Szabadnappal honorálják az önkéntességet. A véradó-közösség elkötelezett,  minden alkalommal jól előkészített, megfelelő létszámú, kellemes hangulatú véradóesemény az övék.

Az elismerést átveszi:
Dr. Müller Cecília Országos Tisztifőorvos

Fejér vármegyéből:
A Fejér Vármegyei Rendőr-Főkapitányság

Minden évben három alkalommal biztosít lehetőséget a véradó események megrendezésére. Alkalmanként 70 - 80 önkéntes  vesz részt ezeken.  A véradások mindig nagyon jó hangulatban telnek, a rendőrség munkatársai szinte egytől-egyig lelkes véradók.

Az elismerést átveszi:
Szabó Vendel  rendőrfőkapitány,  ezredes, rendőrségi főtanácsos

Győr-Moson-Sopron vármegyéből:
A Győr Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala

A hivatal és intézményrendszere évtizedek óta támogatja a véradómozgalmat Győr területén. Egy-egy véradás alkalmával külön ajándékkal becsülik meg a részvételt. Bízunk abban, hogy továbbra is nagy figyelmet fordítanak erre a nagyon fontos és pótolhatatlan társadalmi közfeladatra.
Az  elismerést átveszi:
Kósa Roland Imre alpolgármester

Hajdú-Bihar  vármegyéből:
A Hungarospa Hajdúszoboszlói Gyógyfürdő és Egészségturisztikai Zrt.

A Hungarospa Zrt.-nél 2023-ig évente 4, idén  pedig már 5 alkalommal kerül megrendezésre véradóesemény. Évente  120-130 fő jelentkezik, akik többsége egyesületünk tagja is.   A vállalat vezetése a dolgozók részére 1973 óta plusz szabadnapot biztosít, 1995-től kezdődően pedig év végi  pénzjutalomban  is részesíti a véradóit.

Az  elismerést átveszi:
Czegle-Pinczés Enikő vezérigazgató és  
Nagyné Kovács Marianna  önkéntes, munkahelyi véradásszervező

Heves vármegyéből:
A Heves Vármegyei Rendőr-főkapitányság

Több éve szervezünk évi 3 alkalommal a kapitányság dolgozói részére véradási eseményt.  A vezetőség nagyban hozzá járul a kitelepülés megszervezéséhez és abban aktívan  részt is vesz.  Sikeresek az alkalmak, az utóbbi időben még emelkedett is a létszám. Bízunk abban, hogy együttműködésünk eredményeként még sokáig kiváló véradási helyszíne marad a vármegyének.

Az  elismerést átveszi:
Dr. Mecser Tamás rendőr ezredes, főkapitány

Jász-Nagykun-Szolnok vármegyéből:
A Kall Ingredients Kft.

2014-ben alapított munkahely.  A társadalmi felelősségvállalás fontos részeként 2020-tól a szervezett, munkahelyi véradással járulnak hozzá ország vérkészletének biztonságossá tételéhez évente 3 alkalommal. Egy-egy eseményen 35-40 dolgozó vesz részt. A cég vezetősége a dolgozóit plusz szabadnappal ajándékkal és kalóriapótlással honorálja.

Az elismerést átveszi:
Varga Csilla Erika HR igazgató, Jakus-Dorka Éva Alapanyag beszerzési koordinátor

Komárom-Esztergom vármegyéből:
A Magyar Honvédség Klapka György 1. Páncélos Dandár

Az egység több mint 25 éve elkötelezett támogatója a véradó mozgalomnak.  Az utóbbi években kiemelkedő létszámmal vettek részt a véradó eseményeken, volt példa, hogy 50 %-kal is túlteljesítették a tervezett létszámot. Szervezetten, jó hangulatban zajlanak a véradások, köszönjük lelkes segítségüket!

Az elismerést átveszi: Tóth István ezredes

Nógrád vármegyéből:
A Nemzeti Adó-és Vámhivatal Nógrád Vármegyei Adó-és Vámigazgatósága

Évtizedek óta jól szervezett, eredményes  véradóhelyszín. Évente 100 fő feletti létszámban  vesznek részt a beteg emberek megsegítésében. A vállalat és a helyi önkéntesek  hozzáállása példaértékű nagy empátiával  tekintenek a betegekre, elesettekre.

Az elismerést átveszi:
Kotroczóné Lengyel Enikő Igazgatási és humánpolitikai osztályvezető

Pest vármegyéből:
A Lenovo Manufacturing KFT.

Első Európai üzemüket 2021-ben Üllőn adták át, ahol számítógépek és perifériás egységek készülnek a mai napig. Alapítványukon keresztül rendszeresen végeznek karitatív tevékenységet. A véradás 70 fővel indult, ma  már negyedévente tartunk eseményeket. Eddig 423 fő adott vért, akik munkaidő kedvezményt és jelentős anyagi juttatást  is kapnak az alkalmankénti kalóriapótláson túl.

Az elismerést átveszi:
Zólyomi Szabolcs ügyvezető igazgató

Somogy vármegyéből:
A HALKER Élelmiszer Kereskedelmi, Gyártó és Feldolgozó  Kft.

2021. óta folyamatosan segíti  a véradásszervezést. Kiváló, igényes, komfortos helyszínt a biztosít a véradáshoz,  továbbá ösztönzi és jutalmazza is  a dolgozókat. Minden vérgyűjtés előtt felméri a véradási szándékot és  szervezi be az első véradókat. A véradókra fokozott figyelem hárul így a véradást követően minden alkalommal kalóriapótló ebédet biztosít a részükre.

Az elismerést átveszi:
Dr. Ottucsák Erika munkaügyi osztályvezető
Horváthné Gazdag Krisztina munkavédelmi előadó

Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyéből:
A HOYA Szemüveglencse Gyártó Magyarország Zrt.

Több, mint 10 éve biztosít lehetőséget, évente 3 alkalommal szervezett véradásra. Mind a vezetők, mind  a munkavállalók számára meghatározó tényező a társadalmi felelősségvállalás ezen formája. A Zrt. a véradók számára rövidített munkaidőt biztosít, erkölcsileg is elismeri őket. A HOYA Zrt. egyéb karitatív munkánkban is segíti szervezetünket, köszönet érte.

Az elismerést átveszi:
Tóth István Elnök, vezérigazgató

Tolna vármegyéből:
A TAM-BAU KFT.

A cég  1993-ban alakult. Profilja  építkezés, fuvarozás. A létszám folyamatosan bővült így  egy dolgozó segítségével kezdődött el a véradások szervezése, amit a cégvezető is szorgalmazott, hiszen ő is véradó. Az  eseményt mindig olyan napon szervezik, amikor minden  dolgozó jelen van, így az eredmény is mindig megfelel az előzetes várakozásnak.

Veszprém vármegyéből:
A Yanfeng International Automotive Technology Hungary Kft.

A cég minden évben lehetőséget biztosít szervezetünk számára, hogy véradást szervezzünk az üzem területén.  A jól működő munkakapcsolat már  hosszú évek óta tart.   A dolgozók nagy létszámban, előre tervezett időbeosztással érkeznek, minden gördülékenyen működik. A véradók minden esetben munkaidő kedvezményt kapnak.

Az elismerést átveszi:
Horváth Andrea EHS manager

 

 

 

2015-ben a Magyar Vöröskereszt Országos Vezetőségének döntése alapján elismerés adható, annak a vérellátás területén dolgozó egészségügyi dolgozónak, aki munkájával kiemelten támogatja, segíti a Magyar Vöröskereszt véradásszervezési tevékenységét.

Bács-Kiskun vármegyéből:
Dr. Scheibl Éva

1993. július 1. óta dolgozik a Baja városi véradó állomáson, ami azóta sok átalakuláson ment keresztül, de az ő szakirányhoz való kötődése megmaradt.  1997 óta  transzfúziológiai  szakorvosként dolgozik.  2010-ben ismét a Bajai kórházhoz csatlakozott. Ekkor már a  Transzfúziós osztály vezető főorvosa   lett. Napjainkban  is itt dolgozik, ebben a nem mindennapi, kihívásokkal teli munkakörben. Köszönjük munkáját.

Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyéből:
Kristályné Bordás Zita

Hat éve segíti a szervezet munkáját. Egészségügyi dolgozóként és véradóként is tapasztalja azt, hogy mennyire fontos a gyógyításhoz nélkülözhetetlen, megfelelő mennyiségű és minőségű vérkészítmény  biztosítása  az  arra rászorulók számára. Küldetésének érzi, hogy minél több munkatársát, ismerősét megnyerje a véradás ügyének.

Karakó Béláné

A sátoraljaújhelyi Erzsébet kórház vértranszfúziós  osztályának „friss nyugdíjas” vezető asszisztense, aki jelenleg is   a vérellátóban dolgozik.  40 éves munkatapasztalatát igyekszik  átadni az „új generációnak”, az utódoknak,  így a több évtized alatt gyűjtött véradásszervezési tapasztalatait mind  elméletben mind  gyakorlatban egyaránt.

Heves vármegyéből:
Dr. Frittman Valéria

Orvosi pályafutását 1976-ban a gyöngyösi  Bugát Pál Kórház belgyógyászati osztályán kezdte majd  1991-ben a kórház vérellátó osztályának vezetője lett. Vezetett  krónikus osztályt munkáját és  a kórház orvos igazgatói teendőit is ellátta. Hivatásszeretet, betegközpontúság és empátia jellemzi.  Diabetológiai ambulancián gyógyít, együtt dolgozik a Vöröskereszttel, személye biztosíték a betegek és  a rászorulók megelégedettségére. Azon orvosgeneráció tagja, aki több évtizede hűséges a gyöngyösi kórházhoz, így  a térség betegeihez is.
És egy személyes bejelentés: gyermeke, Major János évtizedek óta a Magyar Vöröskereszt munkavállalója, Édesanyja  elismerését most ő viszi az átadáshoz.

Pest vármegyéből:
Farkas Mária

Az  OVSz Váci Területi Vérellátóban 2001 óta, 2022-től pedig már vezető asszisztensként dolgozik, segíti  munkánkat és az ellátásra szoruló betegeket. Szakmája iránt elhivatott.  A véradó események megvalósításával kapcsolatos teendőkben mindig segítségünkre van. Jó problémamegoldó, szervezetünk munkatársaival   jó munkakapcsolatot ápol.  Pozitív szemléletével sikerül a mindennapi teendőket következetesen és gördülékenyen  ellátni.

2022-ben a Magyar Vöröskereszt Országos Vezetősége alapított egy új elismerés formát Bátorság-díj Véradásért elnevezéssel. Ezt az elismerést egy akkreditált felsőoktatási intézmény nyerheti el évente. Az az intézmény, amely egy naptári év alatt a hallgatói létszámához képest a legmagasabb arányszámú véradói regisztrációt produkálja. A verseny minden évben újra indul, egy intézmény csak egyszer részesülhet az elismerésben.
A Magyar Vöröskereszt Országos Igazgatóságának javaslatára a 2022-es eredménye alapján a Bátorság-díj véradásért elismerő címet a Nemzeti Közszolgálati Egyetem

A díjat átveszi: Dr. Deli Gergely rektor és Falyuna Nóra Kabinetvezető

 

 

A Magyar Vöröskereszt Országos Vezetősége a véradásszervezés tevékenység támogatásáért elismerő oklevélben részesítette

Baranya vármegyéből:                         
Jaksa Szilveszter egyéni vállalkozó Ízörző Ételfutár

A vér csak véradással pótolható! Az Ízőrző Ételfutár vállalkozás vezetősége ezt komolyan gondolja, hisz 5 éve támogatja a szervezet véradóinak megbecsülését. Szigetváron minden évben van egy véradóesemény, amelyen az alkalmanként megjelenő több, mint  100 fő önkéntes részére az Ízőrző Ételfutár 100 adag meleg étellel köszöni meg az önzetlen példamutatást.

Békés vármegyéből:
A Szeretlek Békéscsaba Egyesület

2000 óta  az  Egyesület tagjai Frankó Attila vezetésével évente több esemény előkészületeiből aktívan kiveszik a részüket, számukra   fontos   a beteg embertársainkon való segítségnyújtás.  Az Egyesület vezetője  maga is több mint  60-szoros  véradó. A véradók megbecsülése elsődleges szempont,   ajándékokkal kedveskednek és ehhez igyekeznek mindig minél több támogatót bevonni.

Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyéből:
A Miskolci Rendvédelmi Technikum

hosszú évek óta megbízhatóan segíti a vármegyei Vöröskereszt  munkáját. Elkötelezett és megbízható munkakapcsolat alakult ki  a szervezet és az intézmény között.  Más jellegű karitatív  tevékenységek vonatkozásában is mindig számíthatunk rájuk. Segítőkészségük, szakmaiságuk példaértékű és pótolhatatlan segítséget jelent munkatársaink számára.

Az elismerést átveszi: Farkas Gábor, rendőr dandártábornok, rendőrségi főtanácsos, igazgató

Fejér vármegyéből:
A Köfém Művelődési Ház

évente három - négy alkalommal biztosít helyszínt a Köfém vállalati egység munkavállalói részére szervezett véradóeseményekhez. Alkalmanként itt akár  kilencven fő is megjelenik. A sikeres és biztonságos  véradások lebonyolításának egyik elengedhetetlen feltétele, a megfelelő helyszín valamint a művelődési ház igazgatójának és minden  munkatársának lelkes hozzáállása, támogatása.

Az elismerést átveszi:
Simon József igazgató

Heves vármegyéből:
GYÖNGYÖK Mátra Művelődési Központ

A művelődési központ vezetése több mint 10 éve támogatja a Gyöngyös városban szervezett véradóeseményeket és a Véradók Nap-i ünnepséget. Emellett munkatársaik szép számban véradók, ezzel nagyban hozzájárulnak a szervezések sikerességéhez, a mindenkori megfelelő létszám eléréséhez.

Az elismerést átveszi:
Nagy Andrea igazgató

Jász-Nagykun-Szolnok vármegyéből:
A CLAAS Hungária Kft.

több mint 25 éve meghatározó szerepet tölt be a térség gazdasági életében. A cég nemrég elnyerte „Az év vállalkozása”címet is. Tevékenysége mellett kiemelt figyelmet fordít a munkavállalók egészségének megőrzésére, együttműködik a helyi önkormányzattal, valamint civil szervezetekkel is.
A „Jó ügy támogatás” kampány keretében az Iparűzési adó 1 %-át a  Törökszentmiklós Területi Szervezet kapta, melyet teljes egészében a véradók támogatására, donormegbecsülésre használt fel.

Az elismerést átveszi:
Andreas Szakácsi VPMFG/Site Manager, ügyvezető és
Kaposvári Andrea HR vezető

Komárom-Esztergom  vármegyéből:
Komárom Város Önkormányzata

Az  Önkormányzat és a Magyar Vöröskereszt Komárom Területi Szervezete között lévő munkakapcsolat példa értékű. Szervezetünk tevékenységét az önkormányzat mindig figyelemmel kísérte, lehetőségeihez mérten támogatta. 2023-ban összesen 4 Millió  Ft támogatást nyújtott munkánkhoz. Enélkül a támogatás nélkül  szervezetünk nem tudta volna magas színvonalon elvégezni a mindennapi feladatokat.

Az elismerést átveszi:
Dr. Kreft-Horváth Lóránd alpolgármester

Pest  vármegyéből:
Alsónémedi Halászy Károly Művelődési Ház és Könyvtár

A Művelődési Ház dolgozói évek óta sokat tesznek a a Pest vármegyei szervezet véradásszervezési tevékenységének támogatásáért, a  településen szervezett véradások sikerességéért. Az intézmény aktív résztvevője a tervezésnek és  a  promóciónak is.   A rendelkezésére álló eszközei  segítségével, - online felületek, nyomtatott sajtó – illetve a véradóbehívók eljuttatását is vállalja a véradók számára.

Az oklevelet átveszi:
Fábián Istvánné művelődésszervező

Szabolcs-Szatmár-Bereg  vármegyéből:
Rozsály Község Önkormányzata

Az Önkormányzat és a Fehérgyarmati Területi szervezet együttműködése mindig is példamutató volt. Töretlen lelkesedéssel és energiával vannak  a szervezés és az adományozás területén. Polgármester úr személyes példamutatással ösztönözi az önkormányzat dolgozóit és a település lakóit, hogy csatlakozzanak a mozgalomhoz. A helyi véradásokon 2000 Ft-os utalvánnyal támogatja véradókat, akik mindig szép számmal jelennek meg ezeken az eseményeken.

Az oklevelet átveszi:
Sztojka Zoltán polgármester

Tolna  vármegyéből:
A GOVERN - SOFT KFT

A FUTÁR alkalmazás a  szervezők munkáját támogatja,  előre ütemezett e-mail és SMS üzenetekkel. A fejlesztést a Govern-Soft Kft. végezte, mint ahogy a Véradás-Vöröskereszt applikációt is pro bono. Emellett egy év szolgáltatást is nyújtott térítésmentesen. A cég alkalmazottai  rendszeres véradók így szívügyüknek tekintik ezt. Ők mondták: „Lehetőségeinket kihasználva szerettük volna e nemes célt más módon is támogatni, hogy ezzel is javuljon a toborzás színvonala!"

Az oklevelet átveszi:   
Zuschlag János ügyvezető

Veszprém  vármegyéből:
Farkas Attila egyéni vállalkozó

több mint 20 éve támogatja a megyei és a területi szervezeteinket értékes csomagoló anyagokkal. Rendezvényeinkre, eseményeinkre jó minőségű termékeket kapunk. A véradók megajándékozását és  a karácsonyi adományok csomagolását nagylelkű adománya nélkül nehezen  tudnánk megvalósítani.  

Az elismerést átveszi:   
Farkas Attila